Door: Amber de Wilde de Ligny
Moeders: geweldig, ingewikkeld en soms lichtelijk onmogelijk. Het zijn me een paar types. Geen kwaad woord over ze (ze hebben je letterlijk grootgebracht), maar soms verloopt communiceren met je moeder stroever dan een gemiddeld gesprek uit een aflevering van B&B Vol Liefde.
Het is vaak ongemakkelijk… soms zelfs passief-agressief. Iedereen bedoelt het goed, maar toch gaat het mis. Hoe zorg je ervoor dat die band goed blijft? Het antwoord blijkt heel simpel en verdomd lekker : samen snacken. Say no more.
Snackspert
Uit onderzoek van Mars (het chocolamerk, niet de planeet) blijkt namelijk dat moeders en dochters elkaar beter begrijpen wanneer er iets lekkers op tafel staat. Bijna de helft van de vrouwen zegt makkelijker met haar moeder te praten tijdens het eten van een snack of maaltijd. En 71 procent voelt zich daardoor meer gezien en begrepen.
Choco-love it
Ook herkenbaar: moeders die liefde tonen via eten. ‘Ik heb nog pasta over.’ ‘Wil je thee?’ “Pak anders nog een koekje.’ Volgens 58 procent van de vrouwen is eten zelfs dé manier waarop hun moeder zorg en aandacht laat zien. Die goed ontwikkelde snackhand van jou is dus gewoon het resultaat van een heleboel liefde.
Conclusie: sla nog maar wat extra kilo’s in ‘voor de visite’: want die stukken chocola op tafel zijn niet zomaar snacks, maar gedegen communicatiemiddelen.
Trü Frü Aardbei wit en melk chocolade € 6,49 Albert Heijn
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))