Door: Eva Thijs
Heel Nederland keek elke week mee naar het geklus en gekut, maar na bijna zes jaar wijnen, wijnen, wijnen, stopt het realityprogramma Chateau Meiland er mee. Oftewel: de Meilandjes stoppen. Maar, ook al zal het programma niet meer op tv verschijnen, de familie Meiland blijft nog altijd zitten op een goudmijn.
In 2019 ging Chateau Meiland van start, wat de familie meteen dat jaar de Gouden Televizier-Ring opleverde. Destijds dacht Martien Meiland (voor wie de iconische man niet kent, dat is de vader van het gezin) dat het programma twee á drie jaar zou doorgaan, maar nu zeggen de Meilandjes na bijna zes jaar pas au revoir tegen Chateau Meiland. Nu ze afscheid nemen, zijn we toch wel benieuwd wat zoiets heeft opgeleverd.
Geld, geld, geld
Uiteraard zorgde het programma voor een fijne inkomstenbron voor de familie Meiland. Talpa tikt per aflevering zo’n 50.000 euro af, liet RTL in 2020 weten. Dat komt neer op ongeveer acht ton per seizoen. Daaronder vallen productiekosten, marketingkosten, uitzendrechten. Hoeveel er netto overblijft bij Talpa is niet openbaar bekend, maar ongetwijfeld gaat een groot deel daarvan naar Martien en Erica (zijn ex-vrouw, de moeder van het gezin en degene met wie hij de boel runde). Die delen de buit zo eerlijk mogelijk. 'Bij Martien en mij is alles fifty-fifty,' liet Erica Meiland vijf jaar geleden weten aan het YouTube-kanaal 7DTV.
Door de bekendheid van de Meilandjes, verdienden zij ook flinke euro’s met een wijncollectie, een kledinglijn, diverse boeken en commercials. In 2020 lanceerde Martien Meiland zijn biografie Martien - Van Burgemeesterszoontje tot Kasteelheer. Het boek stond meteen op nummer één in de lijst van bestverkochte boeken van Nederland. Hoeveel leverde dat op? In 2022 stond de teller op ruim 150.000 verkochte exemplaren, wat een omzet is van 3 miljoen euro, werd in 2021 onthuld door Jan Dijkgraaf, die het boek schreef. Inmiddels zijn die cijfers wel wat gestegen. In 2021 bracht ook Erica een boek uit: De Motor achter de Meilandjes. Dit boek liep minder storm dan die van Martien, maar leverde uiteindelijk toch een omzet van 1,5 miljoen euro op, liet ook Dijkgraaf weten.
Lees ook: Wie is de Mol? komt met een tweede seizoen met onbekenden
Vastgoéééd!
De bekende familie bezat niet alleen de zondagavond van SBS 6, maar ook een hele hoop vastgoed. En dat tikt lekker aan in het vermogen. Zo hadden ze eerst pension Code Rosé in Noordwijk, waar gasten voor 185 euro per nacht konden overnachten. Na een jaar besloten ze om het pension - met zeven slaapkamers en een driekamerappartement voor vier personen - te verkopen. Ze begonnen met twee miljoen, nu willen ze er iets meer dan 1,6 miljoen voor hebben.
Het Chateau Marillaux in de Franse Dordogne, werd uiteindelijk ook verkocht. De Meilandjes kochten het chateau in 2019 voor 350.000 euro en zetten het kasteel later te koop voor 795.000 euro. Hoeveel ze exact hebben gevangen, is onduidelijk.
Na hun Franse avontuur verhuisde de familie Meiland naar een villa in Noordwijk, die ze voor 2,7 miljoen euro kochten. Lang konden ze daar niet van genieten: door het gesprek aan privacy besloten ze het huis weer te verkopen, met een verlies van 150.000 euro. Niet getreurd, de Meilandjes gingen door en kochten landhuis Duinwijk voor 1,75 miljoen euro. Dit huis werd in 2024 verkocht met een winst van 6,5 ton. Inmiddels heeft de familie een nieuw stuk grond gekocht, waar ze opnieuw hun droomhuis laten bouwen. Je zou bijna denken dat ze het klussen, bouwen en verkopen wel leuk vinden. Hm, misschien iets voor een televisieprogramma, of zoiets?
Lees ook: Dit is volgens een jury het slechtste televisieprogramma van 2025
Adju
Gaan we de familie Meiland helemaal niet meer zien, nu het programma ermee stopt? Gelukkig niet, we kunnen ze zelfs nog op groot scherm zien. In december 2026 komt de bioscoopfilm Chateau Moordland uit. In deze komedie vinden Martien en Erica een lijk in hun nieuwe huis. En ja, ook dat levert natuurlijk geld op. Ook neemt de familie dit jaar nog een kerstspecial op, die zoals ieder jaar, te zien is op kerstavond. Tot slot komt er nog een laatst boek uit (het houdt ook niet op), waarin de familie terugblikt op de afgelopen periode. Tja, bij de Meilandjes rollen de nieuwe projecten en de inkomsten sneller over de toonbank dan flessen wijn.
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))