Door: Laudonne Roos
Laat jij in de zomer ook altijd 's avonds je lampen aan voor het geval er een of andere inbreker langs je deur sluipt? Hoewel we dan niet in het kerstseizoen zitten (hallo, Home Alone), staat wel de zomervakantie voor de deur. Dan gaan we er massaal op uit, en dus ook de inbrekers.
Leuk geprobeerd met die brandende lamp, maar naast dat je een boel energie verspilt, staan die gladjanussen (bijna) niet meer 's avonds op de stoep.
Lees ook: Dit zijn de beste tips waarmee je jouw slaapkamer heerlijk koel houdt deze zomer
Klaarlichte dag
Thuisbeveiligingsbedrijf Ring heeft onderzocht waar en wanneer de meeste inbraken voorkomen. Spoiler alert: dat gebeurt op klaarlichte dag. Ruim zestig procent (!) van alle diefstallen vindt in de middag- en avond plaats, slechts dertien procent is in het holste van de nacht.
De meeste inbraken (zo'n tachtig tot negentig procent) worden gepleegd door 'gelegenheidsinbrekers', mensen die zonder grondige voorbereiding toeslaan als ze een kansje ruiken. En wie dat dan meestal doen? Volgens het onderzoek woont de inbreker schokkend vaak om de hoek: gemiddeld leggen inbrekers maar zo'n 800 meter af van hun eigen woonadres naar het huis waar ze hun slag slaan. Heeft Tom van verderop dáárom een nieuwe flatscreen-tv én geluidsysteem?
Gelukkig gaat 'een goede buur is beter dan een verre vriend' echter nog steeds op in ons land. Tweederde van de Nederlander gaat met een geruster gevoel op vakantie als hun buurtbewoners een oogje in het zeil houden.
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))