Door: &C Redactie
Nederland doet toch niet mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de NPO dinsdag bekendgemaakt. De directeuren van alle Nederlandse omroepen kwamen maandagmiddag bij elkaar om met de directie van de NPO te praten over de toekomst van dit Songfestival. Daar bleek dat niemand mee wilde werken aan de editie in Bulgarije.
De NPO maakte in september bekend toch mee te willen doen aan het Songfestival. AVROTROS had de opdracht daarvoor teruggegeven aan de organisatie, omdat zij zich niet konden verenigen met de deelname van Israël.
Verschillende omroepen
NPO wilde gaan werken met deskundigen van verschillende omroepen, die samen een artiest zouden kiezen en begeleiden in de reis naar Bulgarije. Maar al snel bleek dat er weinig enthousiasme was voor het plan, laat Jet de Ranitz, voorzitter raad van bestuur van de NPO, weten. 'We hebben gesprekken gevoerd met de omroepen om te onderzoeken of er omroepen zijn die de deelname van een Nederlandse artiest mogelijk willen maken. In die gesprekken ervoeren wij aanvankelijk voldoende draagvlak om terug te keren. Helaas hebben we hier geen goede vorm voor kunnen vinden.'
'We willen alleen een artiest of artiesten en medewerkers naar het festival sturen als zij op volle steun van een of meer omroepen kunnen rekenen,' vult Jurre Bosman, directeur Media bij de NPO aan. 'Alleen zo kunnen zij het belang van muziek, cultuur, diversiteit en verbinding op de juiste manier uitdragen.'
Wel uitgezonden
Davina Michelle, Tangarine en Marnix Emanuel leken nog in de race om ons land te vertegenwoordigen in Bulgarije. Het Songfestival van 2027 wordt wel uitgezonden bij de NPO. NOS doet, net als afgelopen editie, verslag van het muziekfestival en zal het commentaar en de voorbeschouwing verzorgen. Het Eurovisie Songfestival vindt plaats op 11, 13 en 15 mei 2027 in Burgas.
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))