Door: Amber de Wilde de Ligny
Helaas: Nederland ligt eruit, maar gelukkig is er nog iets anders om naar te kijken dit WK. Officieel draait het misschien om voetbal. Maar officieus draait het om iets anders: designertassen.
Van Chanel-shoppers tot Hermès-modellen met een prijskaartje waar je een auto van koopt: de WK-spelers maken naast het veld minstens zoveel indruk als erop.Terwijl wij collectief bijkomen van gemiste kansen, strafschoppen en nationale teleurstelling, stappen zij het stadion binnen alsof ze onderweg zijn naar de front row van Paris Fashion Week. Ronduit stylish. Wat nou competitie om de bal? Wij kijken uiteindelijk veel liever naar een competitie om de Birkin bag. Stukken rustgevender (en net zo leuk voor het oog). Het is niet te missen: dít zijn de tassen van de internationale, goedbetaalde WK-sterren.. en ze zijn groter, exclusiever en duurder dan ooit.
Allemansvriend
Een van de favorieten onder de WK-spelers is Chanel. Natuurlijk, zou je denken, da’s toch ieders favoriet? Toch is het opvallend, omdat het Franse modehuis officieel geen herenlijn heeft. Maar dat weerhoudt niemand ervan om met een Chanel-shopper onder de arm te verschijnen. Zo werden Virgil van Dijk en de Spaanse sensatie Lamine Yamal gespot met grote Chanel shoppers. De Franse Marcus Thuram trok de aandacht met een felgroene Chanel x Pharrell XXL Flap Bag uit 2019. Niet alleen vanwege de kleur: want deze uitgave is zo zeldzaam dat verzamelaars er rustig tienduizenden euro's voor neertellen.
De grote winnaar
Je dacht misschien dat Argentinië het WK domineert, maar stiekem is het gewoon Hermès. Memphis Depay verscheen meerdere keren met een exemplaar, maar ook David Alaba, Ousmane Dembélé, Ollie Watkins en Erling Haaland behoren tot de fanclub. En eh, da’s dus wel even andere koek dan een gewone weekendtas. Afhankelijk van uitvoering, kleur en zeldzaamheid kunnen sommige van deze Hermès-tassen gemakkelijk een aantal nullen aantikken.Twintigduizend euro? Kan. Dertigduizend? Ook. Meer? Helaas ook gewoon mogelijk. Wij klappen dicht van dit soort bedragen, gelukkig gaan de spelers er alleen maar harder van rennen.
It-bag
Kijk, die WK sterren, dat zijn natuurlijk grote spelers. Kleine handtasjes daar doen ze dus niet aan. Bovendien: waar moeten ze hun waterfles dan in vervoeren? Past niet. Weekendtassen worden qua model dan ook het meest gespot. Neymar reist met Louis Vuitton, Brian Brobbey met een Goyard-weekender en Justin Kluivert kiest voor Bottega Veneta.
Tja, en daar kunnen we natuurlijk allemaal iets van vinden. Maar hey: als je net uit een privéjet stapt, een miljoenencontract op zak hebt en de halve wereld naar je kijkt, dan wil jij ook niet aankomen met een versleten sporttas van de Decathlon, of wel? 'T is een schrale troost, maar wel leuk om naar te gluren, zo zijn we in ieder geval nog niet helemáál klaar met dit toernooi.
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))
:quality(85))