Kussentje rijden: we masturberen massaal op een kussen, maar waarom heeft niemand het er dan over?

Body & Mind

Kussentje rijden: we masturberen massaal op een kussen, maar waarom heeft niemand het er dan over?

Carmen Felix
Door

Carmen Felix

Gepubliceerd op

27 januari 2025 om 20:00

Bron / Fotografie

fotografie Tom ten Seldam

Gepubliceerd op

27 januari 2025 om 20:00

Bron / Fotografie

fotografie Tom ten Seldam

Bij vrouwelijke masturbatie denken we al snel aan vingeren, een vibrator, dildo of tril-ei. Maar er is nog een attribuut dat je naar je hoogtepunt helpt. Carmen Felix dook voor &C's februarinummer in de mystiek rondom het berijden van je kussen, knuffel of bankleuning, en je leest hier vast een preview.

Tijdens een van mijn vele scrolsessies stuit ik op het Instagram-account van Sanja Zündorf, genaamd @entzueckdichselbst – Duits voor verwen jezelf. Zündorf houdt in een reel een geinig gekleurd kussentje omhoog en ik zie het ding al helemaal floreren in mijn nieuwe woonkamer. Maar in de paar seconden die daarop volgen, begrijp ik dat dit niet zomaar een kussen is, maar een zadel. Een zadel dat je om een hoofdkussen, deken of wat dan ook bevestigt om hier vervolgens zelf op plaats te nemen en jezelf, hoppa, naar een hoogtepunt toe te rijden. Zündorf bedacht en ontwikkelde eigenhandig een nieuw seksspeeltje: een speciaal wrijfzadel voor mensen met een vulva. 

Lees ook: Zo zorg je dat het rollenspel tijdens de seks niet awkward wordt

Ik was nog nooit zo geïntrigeerd. En een beetje giechelig, want dat geschuur tegen kussens aan, dat was toch ons geheim? Laten we het maar omdopen tot een publiek geheim, want uit Zündorfs onderzoek blijkt dat het aantal vrouwen dat een kussen gebruikt om klaar te komen even groot is als het aantal vrouwen dat naar de douchekop grijpt voor wat actie daaronder. Vreemd genoeg is de douchekop al jarenlang geaccepteerd gemeengoed als het over praten over masturberen gaat, waarom geldt dan niet exact hetzelfde voor dat kussen?

Weg met de schaamte Zündorf is gelukkig niet de enige die openlijk praten over het droogneuken van onze kussens hoog op haar to-dolijst heeft staan. Ook op de website van Quinn, een app met erotische luisterverhalen, verscheen een aantal maanden geleden een uitgebreide handleiding voor een geile sessie met je kussen. Denk aan de beste posities, tips voor het vinden van het fijnste kussen, uitleg over waarom we het zo lekker vinden (volgens Quinn omdat het veilig voelt als je nog niet klaar bent voor penetratie, omdat het onderdeel is van jezelf en je voorkeuren ontdekken én omdat het stress wegneemt en ons ontspant) en leuke tips als: stop eens een vibrator in je kussensloop voor wat extra sensatie. 

Natuurlijk zijn er ook heus wel wat Google-hits als je op 'sex pillow' zoekt. Alleen typisch: dat zijn grotendeels kussens die je helpen met het positioneren van je vulva waardoor je nog dieper gepenetreerd kunt worden. De artikelen die wél over rijden, schuren, wrijven en droogneuken in combinatie met een seksspeeltje gaan, stammen grotendeels uit 2024. Een positieve ontwikkeling dus. Zo zijn er blijkbaar siliconen bloemen, sterren en rolkussens waar we geen weet van hadden. Heel flauw: in veel van de productfoto's moet er tóch weer een man ergens in de hoek staan toekijken. 

Als ik naar Nederlandstalige artikelen over het masturberen met kussens zoek, krijg ik overigens vooral hits van het forum van De Kindertelefoon en een paar geïrriteerde baasjes op een hondenmessageboard die zich afvragen hoe ze ervoor kunnen zorgen dat Spike en Rocky kappen met het neuken van de sierkussens. Een daadwerkelijk wetenschappelijk onderbouwd artikel is moeilijk te vinden. Wel schreef Vice in 2016 al een mooi stuk met als titel: Why Girls Hump Pillows And Stuffed Animals. De conclusie: we weten dat het bestaat, maar zouden het veel vaker, langer en luider moeten hebben over die diepe relatie die we met ons kussen hebben. Weg met die schaamte! Al is het maar voor de volgende generatie vrouwen.

Invloed van het patriarchaat Dat is precies wat zadelbedenker Sanja Zündorf dreef. De dertigjarige uit Keulen besloot in 2023 voor haar afstuderen een onderzoek te doen naar en een scriptie te schrijven over 'de invloed van patriarchale sociale structuren op vrouwelijke masturbatie met seksspeeltjes'. Tijdens het onderzoek liet Zündorf meer dan vijfhonderd vrouwen een enquête invullen. De uitkomst was shockerend, zegt ze zelf: 'Het verbaasde me hoeveel vrouwen zich schaamden voor de manier waarop ze masturberen, alleen omdat ze niet masturberen op de wijze waarop mannen verwachten dat ze masturberen: op hun rug liggend terwijl ze vingers bij zichzelf naar binnen brengen.'

Lees ook: Kletsen over ketsen: 'De eerste keer met een meisje was magisch'

Het werd haar al snel duidelijk dat het berijden van kussens (en andere stevig-zachte objecten als knuffels en bankleuningen) extreem populair was onder de ondervraagde vrouwen en tegelijkertijd ook voor heel veel schaamte zorgde. Ze besloot om juist deze vorm van vrouwelijke masturbatie uit het taboe te trekken en een collectie seksspeeltjes te ontwerpen die juist gefocust is op dat waar vrouwen liever niet over willen praten. 'Mijn doel is om vrouwelijke masturbatie weer van de vrouwen te maken. Stel je bent een jong meisje en gaat op zoek naar je eerste seksspeeltje. Je moet je echt door pagina's aan fallussymbolen heen werken. In principe zegt die hele industrie tegen ons: zonder penis en penetratie geen genot – en dat is wat mij betreft onzin. Er zijn zo veel vrouwen en mensen met een vulva die hun hele leven denken dat het normaal is om jezelf te penetreren en abnormaal om klaar te komen zónder penetratie. En natuurlijk wordt het steeds beter, zeker ook dankzij speeltjes die druk uitoefenen op je clitoris (Satisfyer!) en die daardoor clitorale stimulatie normaliseren, maar het is nog steeds een heel passieve vorm van masturberen. Je ligt en je laat dat ding z'n werk doen. Dus toen uit mijn onderzoek bleek hoeveel mensen juist klaarkomen door het droogneuken van hun kussens, dacht ik: ja, kijk, we zijn helemaal geen passieve masturbeerders!'

Zündorf – zelf overigens geen kussenrijder, totdat ze erover las in haar enquêteresultaten – zegt dat ze met verbazing las hoeveel vrouwen op deze manier klaarkomen. Volgens haar is het kussenrijden even populair als de ons welbekende douchekop. En hoe gek is het dat die douchekop dan veel minder gelinkt is aan schaamte? 'Ik heb twee theorieën over het schaamtegevoel dat bij het rijden op kussens komt kijken.'

Benieuwd wat deze theorieën zijn, waaróm het zo belangrijk is dat we over dit soort dingen praten en hoe je het kussen van Zündorf kunt gebruiken? Dit én meer lees je in het hele artikel, dat in &C's februarinummer 'Niet te geloven' staat. Deze editie ligt nu in de winkels, maar je bestelt 'm ook hier online:

Scoor hier &C's februarinummer!

Losse edities #2 'Niet te geloven'
7 ,45

delen
Carmen Felix

Carmen Felix (38) is freelancejournalist, een meningenmachine en schreef het boek Je kunt het ook nooit goed doen. Ze is moeder van dochter Vesper en kat Cosmo. Elke maand schrijft ze een column voor &C Magazine.

Meer van deze auteur

Meer lezen van Body & Mind